| Part Number | AD7989-5BCPZ-R2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 18 |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External |
| Voltage - Supply, Analog | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 10-LFCSP-WD (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT 1MSPS SAR 10LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT 1MSPS SAR 10LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ADC 16BIT 1MSPS LP 10-MSOP
In Stock: 710
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ADC 16BIT 1MSPS 2.5LSB 10-MSOP
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT 1MSPS SAR 10LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT 1MSPS SAR 10LFCSP
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ADC 16BIT 1MSPS 1.25LSB 10-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ADC 16BIT 1MSPS LP 10-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT 1MSPS LP 10MSOP
In Stock: 2043
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ADC 16BIT 1MSPS LP 10-MSOP
In Stock: 0