| Part Number | ADL5531ACPZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 20MHz ~ 500MHz |
| P1dB | 20.4dBm (109.6mW) |
| Gain | 19.2dB ~ 20.5dB |
| Noise Figure | 3dB |
| RF Type | W-CDMA, CDMA, GSM, UMTS |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply | 100mA ~ 110mA |
| Test Frequency | 380MHz |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR ADL5500
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 4WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5501
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR SC70-6
In Stock: 12000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5502
In Stock: 5
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RMS CF DET 0.45-6GHZ-8WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5504
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 108000