| Part Number | ADL5535ARKZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 20MHz ~ 1GHz |
| P1dB | 18.9dBm (77.6mW) |
| Gain | 16dB |
| Noise Figure | 3.2dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 97mA |
| Test Frequency | 190MHz |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR ADL5500
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 4WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5501
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR SC70-6
In Stock: 12000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5502
In Stock: 5
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RMS CF DET 0.45-6GHZ-8WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5504
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 108000