| Part Number | ADR293TRU-EP-R7 |
|---|---|
| Part Status | Last Time Buy |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 5mA |
| Tolerance | ±0.2% |
| Temperature Coefficient | 30ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 15µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 6 V ~ 15 V |
| Current - Supply | 20µA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 2500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8TSSOP
In Stock: 34
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8TSSOP
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 0