| Part Number | HMC342LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 13GHz ~ 25GHz |
| P1dB | 9dBm |
| Gain | 22dB |
| Noise Figure | 3.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 43mA |
| Test Frequency | 18GHz ~ 22GHz |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-SMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MIXER DBL-BAL 2CH 32QFN
In Stock: 114
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MIXER DBL-BAL 2CH 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 12-QFN
In Stock: 84
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 12-QFN
In Stock: 2300
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 12SMD
In Stock: 0