| Part Number | HMC565LC5TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 6GHz ~ 20GHz |
| P1dB | 11dBm |
| Gain | 21dB |
| Noise Figure | 2.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 53mA |
| Test Frequency | 12GHz ~ 20GHz |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC IQ MIXER 24-40GHZ 6SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 BB FREQ 16-QFN
In Stock: 174
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 BB FREQ 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 PHEMT 16QFN
In Stock: 0