| Part Number | HMC606LC5TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 2GHz ~ 18GHz |
| P1dB | 15dBm |
| Gain | 13.5dB |
| Noise Figure | 7dB |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 64mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 32-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-CSMT (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 56
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 3500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 41
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24-QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 75DB 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR/CTLR LOG 70DB 24-QFN
In Stock: 113