| Part Number | 4610X-R2R-103LF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit Type | R2R Ladder |
| Resistance (Ohms) | 10k, 20k |
| Tolerance | ±2% |
| Number of Resistors | 16 |
| Number of Pins | 10 |
| Power Per Element | 125mW |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 10-SIP |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Size / Dimension | 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: RES ARRAY 9 RES 10 OHM 10SIP
In Stock: 355
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP
In Stock: 1161
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP
In Stock: 7064
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
In Stock: 26790
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP
In Stock: 460