| Part Number | PM0603G-R82J |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 820nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 35mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.1 Ohm Max |
| Q @ Freq | 15 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant | 75MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Frequency - Test | 25MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM
In Stock: 0