| Part Number | SRP1038A-R27M |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Carbonyl Powder |
| Inductance | 270nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 33A |
| Current - Saturation | 60A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1 mOhm Max |
| Q @ Freq | 10 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 120MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
In Stock: 1000