| Part Number | PVC411 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Capacitance | 10000pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Dielectric Material | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.350" Dia x 0.701" L (8.90mm x 17.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.500" (12.70mm) |
| Applications | General Purpose |
| Features | - |
Manufacturer: Eaton
Description: FUSE 100A 1000V 1XL PV BOLT-IN V
In Stock: 0
Manufacturer: Eaton
Description: FUSE 100A 1500V 1 XL PV BOLT IN
In Stock: 0
Manufacturer: Eaton
Description: FUSE 100A 1500V 1XL PV BOLT-IN V
In Stock: 0