| Part Number | DMP4025LSD-13 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| FET Type | 2 P-Channel (Dual) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6.9A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 25 mOhm @ 3A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 33.7nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1640pF @ 20V |
| Power - Max | 1.8W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET BVDSS: 31V 40V TO252
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 50A TO252
In Stock: 7500
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 10.3A PWRDI3333
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET PCH 40V 10.3A POWERDI
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET PCH 40V 10.3A POWERDI
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 14A TO252 DPAK
In Stock: 5000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 14A TO252 DPAK
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 8.5A POWERDI
In Stock: 12500
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 8.5A POWER
In Stock: 2500
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: MOSFET P-CH 40V 9.1A 8-SO
In Stock: 2500