| Part Number | HCM1307-3R3-R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | Powdered Iron |
| Inductance | 3.3µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 15A |
| Current - Saturation | 40A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
Manufacturer: Eaton
Description: FIXED IND 10UH 9A 21.9 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Eaton
Description: FIXED IND 1UH 29A 2.42 MOHM SMD
In Stock: 400
Manufacturer: Eaton
Description: FIXED IND 1.8UH 21A 4.6 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Eaton
Description: FIXED IND 2.2UH 20A 5.29 MOHM
In Stock: 400
Manufacturer: Eaton
Description: FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD
In Stock: 0