| Part Number | 121-82160 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 1.75" (44.45mm) |
| Length | 0.689' (210.00mm, 8.27") |
| Width | 0.310" (7.87mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 175 lbs (79.40 kg) |
| Features | UV Resistant |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD COIL 10COND SILVER 7'
In Stock: 0
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD COIL 10COND SILVER 10'
In Stock: 0
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD COIL 10COND SILVER 14'
In Stock: 0
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD COIL 10COND SILVER 5'
In Stock: 949
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD COIL 10COND BLACK 7'
In Stock: 0