| Part Number | IT18FL0L4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 0.75" (19.05mm) |
| Length | 0.361' (110.00mm, 4.33") |
| Width | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 18 lbs (8.16 kg) |
| Features | Labeling Area |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 168POS DUAL
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 168POS HISPEED STR SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 168POS HISPEED STR SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 168POS HISPEED STR SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: TRANSITION MODULE 252POS DUAL
In Stock: 0