| Part Number | T150XLL4X2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 15.94" (405.00mm) |
| Length | 4.35' (1.33m) |
| Width | 0.350" (8.89mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 175 lbs (79.40 kg) |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Yellow |
Manufacturer: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY
In Stock: 20
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: H6B-AGS
In Stock: 38
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: H6B-AG
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: H10B-AGS-LB
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: H16B-AG-LB
In Stock: 0