| Part Number | T50R1STNLM5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 1.97" (50.00mm) |
| Length | 0.663' (202.00mm, 7.95") |
| Width | 0.181" (4.60mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 50 lbs (22.68 kg) |
| Features | High Temperature |
| Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| Color | Brown |
Manufacturer: HellermannTyton
Description: T50R BLK HSUV TIE 7.9"
In Stock: 0