Home Product Index Cables, Wires - Management Cable Ties and Cable Lacing T50R2C2UL
HellermannTyton T50R2C2UL
Part Number
T50R2C2UL
Manufacturer
HellermannTyton
Description
CABLE TIE 7.9"L 50LB RED
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Cable Ties and Cable Lacing
HellermannTyton
In Stock 500 pcs
    0.32350/pcs
  • 100 pcs
    0.34290/pcs
  • 300 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberT50R2C2UL
Part StatusActive
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.97" (50.00mm)
Length0.663' (202.00mm, 7.95")
Width0.181" (4.60mm)