| Part Number | TSRP1W-8A |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire Duct Type | Solid (Raceway), Single Channel |
| Height | 0.512" (13.00mm) |
| Length | 8.00' (2.44m) |
| Width | 0.755" (19.18mm) |
| Mounting Type | Adhesive, Screw |
| Features | Attached Latching Lid, No Mounting Holes, One-Piece Design, Power Rated, Tamper Resistant |
| Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Color | White |
Manufacturer: HellermannTyton
Description: 3/4" TEE COVER 1" BEND
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: 3/4" ELBOW COVER 1" BEND
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: 3/4" EXT CORNER COVER 1" BEND
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: 3/4" INT CORNER COVER 1" BEND
In Stock: 0