| Part Number | P2004NLT |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 200nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 15A |
| Current - Saturation | 16.8A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.56 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Frequency - Test | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.255" W (7.01mm x 6.48mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.18mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: SIDAC 1CHP 180V 150A 61TYP TO220
In Stock: 0