| Part Number | PL9115 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 39µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 2.4A |
| Current - Saturation | 2.4A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 75 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Frequency - Test | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.248" (6.30mm) |
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 245
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 192
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 247
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 244
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 242
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 248