Home Product Index Cable Assemblies Flat Flex, Ribbon Jumper Cables FJ-20-R-50.80-2
Samtec Inc. FJ-20-R-50.80-2
Part Number
FJ-20-R-50.80-2
Manufacturer
Samtec Inc.
Description
1MM FLEX CABLE JUMPER
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Samtec Inc
Product Parameter
Part Number FJ-20-R-50.80-2
Part Status Active
Cable Type -
Number of Conductors -
Pitch -
Length -
Length - Exposed Ends -
Termination Style -
Related Products
FJ-20-D-02.00-2
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: CABLE FLAT 20POS 1.00MM 2"