| Part Number | STA543SA |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Class AB |
| Output Type | 3-Channel |
| Max Output Power x Channels @ Load | 24W x 1 @ 4 Ohm; 7W x 2 @ 4 Ohm |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 18 V |
| Features | Short-Circuit and Thermal Protection, Standby, Volume Control |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 19-Clipwatt |
| Package / Case | Clipwatt-19 (Vertical, Bent and Staggered Leads) |
Manufacturer: Teledyne LeCroy
Description: RS232/RS422/RS485 SERIAL ASYN
In Stock: 1
Manufacturer: Teledyne LeCroy
Description: SERIALTEST ASYNC RS232/RS485
In Stock: 5
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: IC DECODER AUDIO MPEG2.5 28SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: IC DECODER AUDIO 2.5 64LFBGA
In Stock: 0