| Part Number | STL4P3LLH6 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| FET Type | P-Channel |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 4A (Ta) |
| Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 6nC @ 4.5V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 639pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| FET Feature | - |
| Power Dissipation (Max) | 2.4W (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 56 mOhm @ 2A, 10V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PowerFlat™ (2x2) |
| Package / Case | 6-PowerWDFN |
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N/P-CH 30V POWERFLAT
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET 2N-CH 30V 40A POWERFLAT56
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N-CH 100V POWERFLAT5X6
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N CH 75V 40A PWRFLT 5X6
In Stock: 3000
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N-CH 650V 4A PWRFLT8X8HV
In Stock: 3000
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET P-CH 40V 42A 8POWERFLAT
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET P-CH 60V 42A 8POWERFLAT
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N-CH 650V 22.5A 4PWRFLAT
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET NCH 30V 45A POWERFLAT
In Stock: 0
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: MOSFET N-CH 800V 3A PWRFLAT 5X6
In Stock: 0