| Part Number | TS2012EIJT |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Class D |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2.5W x 1 @ 8 Ohm |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Features | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-Flipchip (2.1x2.1) |
| Package / Case | 16-UFBGA, FCBGA |
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: IC AMP AUDIO PWR MONO FLIP-CHIP
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0
Manufacturer: CTS-Frequency Controls
Description: CRYSTAL 20.000000 MHZ
In Stock: 0