| Part Number | AM26LS33ACN |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Receiver |
| Protocol | - |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | 50mV |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DRVR 16-SSOP
In Stock: 2000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC QUAD DIFF LINE DVR 16-SOIC
In Stock: 0