
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Artikelnummer | CCG304805S |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Isolated Module |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang (Min) | 18V |
| Spannung - Eingang (Max) | 76V |
| Spannung - Ausgang 1 | 5V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 6A |
| Leistung (Watt) | 30W |
| Spannung - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Anwendungen | ITE (Commercial) |
| Eigenschaften | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Betriebstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Effizienz | 90% |
| Befestigungsart | Through Hole |
| Paket / Fall | 6-DIP Module |
| Größe / Dimension | 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |
| Lieferantengerätepaket | - |
| Steuerungsfunktionen | Enable, Active Low |
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 3.3V 7A PCB
Auf Lager: 32
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 5V 6A PCB
Auf Lager: 366
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 12V 2.5A PCB
Auf Lager: 69
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 15V 2A PCB
Auf Lager: 41
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 3.3V 7A PCB
Auf Lager: 3
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 5V 6A PCB
Auf Lager: 0
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 12V 2.5A PCB
Auf Lager: 35
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 15V 2A PCB
Auf Lager: 28