
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Artikelnummer | GQA2W005A240V-0P7-R |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Isolated Module |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang (Min) | 9V |
| Spannung - Eingang (Max) | 36V |
| Spannung - Ausgang 1 | 24V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 5A |
| Leistung (Watt) | 120W |
| Spannung - Isolation | 3kV (3000V) |
| Anwendungen | ITE (Commercial) |
| Eigenschaften | - |
| Betriebstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Effizienz | 87% |
| Befestigungsart | Through Hole |
| Paket / Fall | Quarter Brick |
| Größe / Dimension | 2.39" L x 1.95" W x 0.50" H (60.6mm x 49.5mm x 12.7mm) |
| Lieferantengerätepaket | Quarter Brick |
| Steuerungsfunktionen | - |
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 28V 120W
Auf Lager: 14
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 28V 120W
Auf Lager: 15
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 28V 120W
Auf Lager: 0
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 24V 120W
Auf Lager: 23
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 24V 120W
Auf Lager: 25
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 24V 120W
Auf Lager: 0
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 15V 120W
Auf Lager: 11
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 15V 120W
Auf Lager: 15
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 15V 120W
Auf Lager: 0