
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Artikelnummer | IHG48038A120V-109-R |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Isolated Module |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang (Min) | 36V |
| Spannung - Eingang (Max) | 75V |
| Spannung - Ausgang 1 | 12V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 38A |
| Leistung (Watt) | 456W |
| Spannung - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Anwendungen | ITE (Commercial) |
| Eigenschaften | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Betriebstemperatur | -40°C ~ 116°C |
| Effizienz | 92.5% |
| Befestigungsart | Through Hole |
| Paket / Fall | 9-DIP Module, 1/2 Brick |
| Größe / Dimension | 2.36" L x 2.24" W x 0.52" H (60.0mm x 57.0mm x 13.2mm) |
| Lieferantengerätepaket | - |
| Steuerungsfunktionen | Enable, Active Low |
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: CONVRTR DC/DC
Auf Lager: 0
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc.
Beschreibung: DC/DC CONVERTER 12V 38A PCB
Auf Lager: 38