| Part Number | SCTH2010-R56 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 560nH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating | 1.52A |
| Current - Saturation | 1.52A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 70 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 10UH 380MA 900 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 15UH 300MA 1.52 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 1UH 1.14A 105 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 1.5UH 950MA 145 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 22UH 240MA 1.7 OHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 2.2UH 800MA 205 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 2.7UH 720MA 245 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 3.3UH 680MA 265 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 4.7UH 590MA 350 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: Signal Transformer
Description: FIXED IND 6.8UH 480MA 515 MOHM
In Stock: 0