| Part Number | 2000-R5-V-RC |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | - |
| Inductance | 500nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 24.7A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.2 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.680" Dia x 0.410" W (17.27mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
Manufacturer: CNC Tech
Description: HDMI A TYPE FEMALE 90 DIP
In Stock: 9803
Manufacturer: CNC Tech
Description: HDMI A TYPE FEMALE 19P SMT
In Stock: 1868
Manufacturer: CNC Tech
Description: HDMI A TYPE FEMALE 19P SMT
In Stock: 728
Manufacturer: CNC Tech
Description: HDMI A TYPE FEMALE 19P SMT
In Stock: 7160
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 10UH 6.6A 15 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 10UH 6.6A 15 MOHM TH
In Stock: 1590
Manufacturer: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 15UH 4.7A 29 MOHM TH
In Stock: 0