
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Numero di parte | DT27PW201 |
|---|---|
| Stato parte | Discontinued at Digi-Key |
| Regione utilizzata | International |
| Modulo | Desktop (Class II) |
| Tipo di input | Cord (Sold Separately) |
| Tensione - Ingresso | 90 ~ 264 VAC |
| Tensione - Uscita | 5.1V, 12V |
| Corrente - Uscita (max) | 5A, 1.5A |
| Potenza (Watt) | 26W |
| Nessun consumo di energia del carico | - |
| Polarizzazione | - |
| applicazioni | ITE (Commercial) |
| Efficienza | 75% |
| temperatura di esercizio | 0°C ~ 40°C |
| Connettore di uscita | - |
| Dimensione / Dimensione | 4.17" L x 2.36" W x 1.18" H (106.0mm x 60.0mm x 30.0mm) |
fabbricante: Diodes Incorporated
Descrizione: DATALINE PROTECTION PP SOT26
Disponibile: 0
fabbricante: Diodes Incorporated
Descrizione: TVS DIODE 5.5VWM 10.5VC DFN
Disponibile: 1344000
fabbricante: Diodes Incorporated
Descrizione: TVS DIODE 5.5VWM 10.5VC TSOT26
Disponibile: 0
fabbricante: APEM Inc.
Descrizione: TRACKBALL DESKTOP PS/2 GREY
Disponibile: 84