
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Numero di parte | DT30U090P |
|---|---|
| Stato parte | Obsolete |
| Regione utilizzata | International |
| Modulo | Desktop (Class I) |
| Tipo di input | Cord (Sold Separately) |
| Tensione - Ingresso | 90 ~ 264 VAC |
| Tensione - Uscita | 9V |
| Corrente - Uscita (max) | 2.2A |
| Potenza (Watt) | 20W |
| Nessun consumo di energia del carico | - |
| Polarizzazione | Positive Center |
| applicazioni | ITE (Commercial) |
| Efficienza | 75% |
| temperatura di esercizio | 0°C ~ 40°C |
| Connettore di uscita | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Dimensione / Dimensione | 4.41" L x 2.36" W x 1.42" H (112.0mm x 60.0mm x 36.0mm) |
fabbricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrizione: AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V4A
Disponibile: 0