lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| 部品番号 | IAD12016A008V-000-R |
|---|---|
| 部品ステータス | Active |
| タイプ | Non-Isolated PoL Module |
| 出力数 | 1 |
| 電圧 - 入力(最小) | 6V |
| 電圧 - 入力(最大) | 14V |
| 電圧 - 出力1 | 0.8 ~ 5.5 V |
| 電圧 - 出力2 | - |
| 電圧 - 出力3 | - |
| 電圧 - 出力4 | - |
| 電流出力(最大) | 16A |
| 電力(ワット) | 80W |
| 電圧 - アイソレーション | - |
| アプリケーション | ITE (Commercial) |
| 特徴 | - |
| 動作温度 | -40°C ~ 125°C |
| 効率 | 94% |
| 取付タイプ | Through Hole |
| パッケージ/ケース | 11-SIP Module |
| サイズ/寸法 | 2.00" L x 0.31" W x 0.55" H (50.8mm x 7.9mm x 14.0mm) |
| サプライヤデバイスパッケージ | - |
| 制御機能 | - |
メーカー: TDK-Lambda Americas Inc.
説明: CONV DC-DC 12VDC 16A 80W POS SIP
在庫あり: 279
メーカー: TDK-Lambda Americas Inc.
説明: CONV DC-DC 12VDC 16A 80W NEG SIP
在庫あり: 0