| Part Number | AD7441BRT-R2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Number of Bits | 10 |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Pseudo-Differential |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.25 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16-SOIC
In Stock: 212
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16SOIC
In Stock: 19
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16SOIC
In Stock: 18
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMADELTA 8-SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16SOIC
In Stock: 0