| Part Number | ADR280AKS-R2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 100µA |
| Tolerance | ±0.4% |
| Temperature Coefficient | 40ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 12.5µVrms |
| Voltage - Input | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 16µA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package | SC-70-3 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 20
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SC70
In Stock: 6000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SOT23-3
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SOT23-3
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SOT23-3
In Stock: 6000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 0