| Part Number | ADR512WARTZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 10mA |
| Tolerance | ±0.67% |
| Temperature Coefficient | 60ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 4µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | - |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 100µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 1V SOT23-3
In Stock: 2750
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 1V SOT23-3
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 1.2V SOT23-3
In Stock: 6000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 1.2V SOT23-3
In Stock: 27000