| Part Number | HMC451LC3TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 5GHz ~ 20GHz |
| P1dB | 19.5dBm |
| Gain | 19dB |
| Noise Figure | 7dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 114mA |
| Test Frequency | 5GHz ~ 20GHz |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-SMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP HBT 0.5W 16-QSOP
In Stock: 37
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP HBT 0.5W 16-QSOP
In Stock: 3500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 3X3QFN
In Stock: 7900
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP PHEMT 5-20GHZ 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 16QFN
In Stock: 699
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC PWR AMP 16QFN
In Stock: 2500