| Part Number | HMC460LC5TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 20GHz |
| P1dB | 17dBm |
| Gain | 14dB |
| Noise Figure | 4dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 8V |
| Current - Supply | 60mA |
| Test Frequency | 0 ~ 6GHz |
| Package / Case | 32-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-CSMT (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 32SMD
In Stock: 200
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA GAAS 32SMD
In Stock: 0