| Part Number | CM160808-R15JL |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Alumina |
| Inductance | 150nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating | 100mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max |
| Q @ Freq | 5 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.1GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Frequency - Test | 25.2MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.94mm) |
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: DC/DC CONVERTER 24V 2A
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: POWER SUPPLYDC-DC CONVERTER
In Stock: 0