Home Product Index Discrete Semiconductor Diodes - Rectifiers - Arrays BYW99PI-200RG
STMicroelectronics BYW99PI-200RG
Part Number
BYW99PI-200RG
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
DIODE ARRAY GP 200V 15A 3TOPI
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Diodes - Rectifiers - Arrays
STMicroelectronics
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberBYW99PI-200RG
Part StatusObsolete
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)40ns
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 200V
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTOP-3 Insulated
Supplier Device PackageTOP-3I
Related Products
BYW99P-200
Manufacturer: STMicroelectronics
Description: DIODE ARRAY GP 200V 15A SOT93
In Stock: 0
BYW99PI-200RG
Description: DIODE ARRAY GP 200V 15A 3TOPI
In Stock: 0
BYW99W-200
Description: DIODE ARRAY GP 200V 15A TO247-3