sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| 部品番号 | PW174KB1503F01 |
|---|---|
| 部品ステータス | Obsolete |
| 利用地域 | International |
| 形 | Desktop (Class I) |
| 入力方式 | Cord (Sold Separately) |
| 電圧 - 入力 | 100 ~ 240 VAC |
| 電圧 - 出力 | 15V |
| 電流出力(最大) | 4A |
| 電力(ワット) | 60W |
| 無負荷消費電力 | 500mW (Max) |
| 分極 | Positive Center |
| アプリケーション | ITE (Commercial) |
| 効率 | Level IV |
| 動作温度 | 0°C ~ 40°C |
| 出力コネクタ | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| サイズ/寸法 | 4.25" L x 2.68" W x 1.57" H (108.0mm x 68.0mm x 40.0mm) |
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
在庫あり: 135
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 40W
在庫あり: 0
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 54W
在庫あり: 0
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
在庫あり: 0
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 61W
在庫あり: 0
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 70W
在庫あり: 0
メーカー: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
説明: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
在庫あり: 0