| Part Number | TAC475K035P05-F |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 4.7µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | 5 |
| Features | General Purpose |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 50V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 50V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 47UF 10V 10% AXIAL
In Stock: 0