| Part Number | TAC474K035P01 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.47µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | 1 |
| Features | General Purpose |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 0.47UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 50V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 4.7UF 50V 10% AXIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 47UF 10V 10% AXIAL
In Stock: 0