| Part Number | TIM225M035P0X |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 2.2µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.285" L x 0.170" W (7.24mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Manufacturer Size Code | X |
| Features | General Purpose |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 22UF 10V 10% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 22UF 15V 10% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 22UF 35V 10% RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP TANT 220UF 6V 10% RADIAL
In Stock: 0