| Part Number | 117-00017 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Double Head, Locking |
| Bundle Diameter | - |
| Length | 0.522' (159.00mm, 6.26") |
| Width | 0.185" (4.70mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 50 lbs (22.68 kg) |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Natural |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD
In Stock: 319
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD
In Stock: 318