| Part Number | RT150LEP0X2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Releasable |
| Bundle Diameter | 9.65" (245.00mm) |
| Length | 2.690' (820.00mm) |
| Width | 0.346" (8.80mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 175 lbs (79.40 kg) |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |
Manufacturer: HellermannTyton
Description: HD CABLE TIE 175LB. 32.28"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: HD CABLE TIE 175LB. 21.06"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: HD CABLE TIE 175LB. 15.35"
In Stock: 0