| Part Number | T30R0HIRM4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 1.38" (35.00mm) |
| Length | 0.486' (148.00mm, 5.83") |
| Width | 0.142" (3.61mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Tensile Strength | 30 lbs (13.61 kg) |
| Features | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |