Home Product Index Cables, Wires - Management Cable Ties and Cable Lacing T50RTM25E8HM4
HellermannTyton T50RTM25E8HM4
Part Number
T50RTM25E8HM4
Manufacturer
HellermannTyton
Description
FIR TREE PUSH MOUNT 8.4"L GREY
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Cable Ties and Cable Lacing
HellermannTyton
Product Parameter
Part NumberT50RTM25E8HM4
Part StatusActive
Wire/Cable Tie TypeStandard, Releasable
Bundle Diameter1.97" (50.00mm)
Length0.702' (214.00mm, 8.43")
Width0.185" (4.70mm)