| Part Number | T50SDP6.HB6P |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking |
| Bundle Diameter | 1.22" (31.00mm) |
| Length | 0.558' (170.08mm, 6.70") |
| Width | 0.201" (5.10mm) |
| Mounting Type | Push Mount, Domed Fir Tree |
| Tensile Strength | 45 lbs (20.41 kg) |
| Features | Heat Stabilized |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD DOMED 50LB 6.3"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: DMD FIRTREE MNT 45LB 6.69"L BLK
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD WING TIE 50LB. 6.5"
In Stock: 0
Manufacturer: HellermannTyton
Description: ARROWHEAD WING TIE 50LB. 6.5"
In Stock: 0